Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 26+ )
Otras preguntas
una oración en inglés con la palabra doorway
The Right to Life Party is an example of what type of minor political party? A. economic protest parties B. ideological parties C. splinter parties D. singl
How many classes of levers are there? a. 2 b. 3 c. 1 d. 10
Who, what, when, where, and why are elements of _____. nature a long novel historic events?
Which is a cause of polarity in water molecules? partial negative charge on the hydrogen atoms partial positive charge on the oxygen atom high electronegativity
The path traveled by a bottlenose dolphin as it jumps out of water is modeled by the equation y = −0.4x2 + 3x, where y is the height above water and x is the ho
Which functional group contains oxygen atom? a. Carbonyl group b. Amino group c. Sulfhydryl group
When activating the visualization strategy, the image which holds the information is located a. In your notebook c. In your locker b. In your mind d. None o
_________is a situation that poses a level of threat to life, health, property, or environment. All-hazards Hazards All-hazards Preparedness All-hazards Approac
What is a key difference between the terms of office for a Prime Minister and the President of the United States? a. president serves for life and a prime mini