mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 98+ )
Otras preguntas
President Abraham Lincoln was the first president elected from the ______________________ Party, which was against the expansion of slavery.
paki sagot po pls1.sino ang tinutukoy sa awitin?2.Sa panahon ngayon ano ang magagawa mo upang pahalagahan ang ating mga manggagawang Pilipino?3.Ayon sa awitin,a
The maximum amount of pulling force a truck can apply when driving on concrete is 8760 N. If the coefficient of static friction between a trailer and concrete i
Would You Rather......Only use Microsoft Teams...or......Only use Discord....?
The Astros scored 4 touchdowns worth 7 points each They also scored 3 field goals worth 3 points each. The Rams scored 5 touchdowns and I field goal. Who won th
If ABC is 160°, what is DBC? D (X + 15) A (3x + 25) B A. 160 B. 115 C. 30 D. 45
D'abord, j'ai dit non. ___ j'ai décidé de dire oui, alors on y est allé. Deuxièmement Puis Premièrement Ainsi D'abord, elle a rendu visite à ses amis, ____, el
Question 1 (1 point) Some contributions the Aryans brought to India include iron tools and irrigation systems. True O False
shadow and eclipses result from
You pick a card at random. 2 3 4 5 What is Podd or divisor of 10)?