ccc37
ccc37
04-09-2017
Mathematics
contestada
$7.50 for 5 pounds ?
Respuesta :
jmallison
jmallison
04-09-2017
Assuming you are trying to get price per pound.
Divide 750 by 5 which equal 150 or $1.50
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 51+ )
Otras preguntas
Lee has a jar of 100 pennies. She adds groups of 10 pennies to the jar . She adds 5 groups. What numbers does she say?
When does the Narrative of Sojourner Truth take place? A. After the Civil War B. Right after the Emancipation Proclamation C. Before the Civil War D. During
PLEAS HELP. A museum is creating an exhibit about atoms.Which type of exhibit would best explain what atoms are. A:put an atom on a poster in the exhibit
Lee has a jar of 100 pennies. She adds groups of 10 pennies to the jar . She adds 5 groups. What numbers does she say?
my number has 2 hundreds the tens digit is 9 more than the ones digit
The Constitution creates different lengths of terms for representatives and senators. Write two to four sentences that explain the pros and cons of shorter and
The Minoans inhabited the island of _____. Australia Crete Barbados Solomon
Write −(−2z − 5y) in simplified form.
A cat spends about 7 out of 10 hours sleeping. About what present of the cats day is spent sleeping
A 100 pound person on earth would weigh about 4*4*4*4pounds on Jupiter. Evaluate the expression to determine how much a 100 pound person would weighing jupiter