jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 45+ )
Otras preguntas
Susie mows a rectangular yard with a area of 72 square meters.The yard is 6 meters wide.What is the perimeter of the yard Susie mows
Show how to make a ten to solve 13-7
Public land is managed by several agencies at the state and federal levels.
How do verb tenses function in sentences? a. They clarify when an action occurs. b. They explain who is doing the action. c. They consist of nouns. d. They cons
How do verb tenses function in sentences? a. They clarify when an action occurs. b. They explain who is doing the action. c. They consist of nouns. d. They cons
what did the enabling act do?
Which occurred as a result of the revolutions in manufacturing and transportation? a. People could buy goods from 4es in far off places. b. Many men lost thei
what is a sentence using cytokinesis
The process of maintaining internal stability is a central concept of human physiology and is called? User: The prediction of the outcome of a disease is called
Which sets of numbers are closed under division? Choose all answers that are correct. A. rational numbers B. integers C. {–1, 0, 1} D. whole numbe