joli2020
joli2020
03-08-2017
Mathematics
contestada
Please explain your answer
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
03-08-2017
3.57 / 14 = 0.255 = 26 cents per oz
2.04 / 8 = 0.255 = 26 cents per oz
Both cost the same per oz <=
Answer Link
michaelray560
michaelray560
03-08-2017
The answer is C
take 3.57/14 to find the price for one ounce
Repeat 2.04/8
The answers are the same meaning that they both cost the same per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 66+ )
Otras preguntas
The small, circular loops of DNA in prokaryotic cells that are separate from the main chromosome and may carry genes are called a plasmids. b cristae. c
the perimeter of a triangle is 42 inches. one side measures 18 inches. the shortest side measures X inches. the longest side measures 1 inch less than 4 times t
Ken went to the store for his mother. he spent $2.37 on groceries. in addition, his mother said he could spend 35¢ on candy. what was his change from a five dol
Which term describes the relatively constant internal physical conditions of an organism? A.) cell specialization B.) homeostasis C.) organ system D.) unicellul
what is 1,400 time 6
One language can break into new languages by first breaking into a new _____.
What is 56:80 in lowest terms
The points , 2r and , 104 lie on a line with slope 54 .
how many miles is covered by S forest
which is larger 1.8-inch or 1.44-inch?