TheAustinB
TheAustinB
02-04-2017
Mathematics
contestada
Can someone help with 23?
Respuesta :
Zachary101234
Zachary101234
02-04-2017
175$ will go to a school im pretty sure hope this helped!
Answer Link
Аноним
Аноним
02-04-2017
One set sells at $1.75
It's cost = $0.40
Profit from 1 set = $1.75 - $0.40 = $1.35
Goes to school = 20/100 * 1.35 = $0.27
If 500 sets are sold, amount going to school = $0.27 * 500 =
$135
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
Read the excerpt from a text about online learning. “Virtual schools were growing quite quickly,” said Christina Martin, a policy analyst at the Cascade Policy
quick question my friend needed this
struggling hard with probability questions, if anyone could help would be greatly appreciated, will give brainiest
A bullet is fired through a board 10.0 cm thick in such a way that the bullet’s line of motion is perpendicular to the face of the board. If the initial speed o
i have four identical oranges. how many ways are there for me to divide these oranges into at most three groups? (by definition, a group must have at least one
Simplify 9 – 3(4x – 18) + 6x
What trade goods did China obtain from Arabia?
consider the following scenarios and indicate whether each depicts an individual or an environmental factor in the person’s life.\
one diagonal of a rhombus has endpoints (-10, 1) and (2, 9). what are the endpoints of the other diagonal?
the results from research have been known to produce harms to members of the sampled population who do not actually participate in the research study. an exam