cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
Read the following sentence: I am more likely to buy things if I am feeling happy. Which sentence has a similar meaning? The chances are high that I will buy so
Historians often call Bhakti Thapa a Budho Baagh (an old tiger) due to his energy and will power. Justify the claim highlighting the role played by him during t
a) Ammonia and nitrogen monoxide react together according to the following equation: 4NH3(g) + 6NO (9) - 5N2 (9) + 6H20 (g) 50.0 dm3 of ammonia is reacted with
2. How do cells build a variety of structures to function in the cell?
I need help finding the area if this figure in square meters I’ll mark your brain list
what is the value of 6/12 - 5/12 + 4/12 - 3/12 + 2/12 -1/12
A primary source is an original document or artifact that comes from the period of time being studied. Someone from that time period actually wrote, created, or
Simplify 2(x+3)-5(x-1)
What was the first college established in the United States
healthy citizens are the greatest assets of country what can a state do to keep her citizens healthy