demaria
demaria
02-03-2017
Mathematics
contestada
4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?
Respuesta :
jamesbeargr
jamesbeargr
02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15.
$1.15 dollars per burger.
Answer Link
JoshEast
JoshEast
02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60
then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex] =
1.15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 98+ )
Otras preguntas
Which of the following best explains ways in which fish and mammals differ?
In the forest food web shown below, which of the following organisms could be considered primary consumers? A) Hawk, fungi, bacteria . B) Mouse, snake, bacteri
The Sahara divides the continent of Africa into North and Sub-Saharan Africa. State True or False
2.4z + 1.2z -6.5 = 0.7 Solve for z
who founded the national association of colored women to help African american families and those who were less fortunate ? A. Susan B. Anthony B. elizabeth Ca
On the graph of the equation 5x – 2y = 20, what is the value of the y-intercept?
Explain why an angle that is supplementary to an acute angle must be an obtuse angle.
Chandragruptas construction of roads and harbors most clearly demonstrated the importance of what aspect of governance? a)public services b)trade regulat
Why did Jenne architecture change by the ninth century?
Rational numbers are _____ natural numbers. A) always. B) sometimes. C) never