frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 46+ )
Otras preguntas
what's the square root of 135
What do you think was the most serious problem faced by settlers in Virginia? Why?
What is the given equation in logarithmic form of 7^4=2,401?
Find the explicit formula that produces the given sequence. 3/2, 3/4, 3/8, 3/16,...
How do you find the length of a circle in geometry?
A uniform wire is cut into 4 segments. Each segment is twice as long as the earlier segment. If the shortest segment has a resistance of 4 ohm, find the resista
if a sample of magnesium has a mass of 60 g, how many moles of magnesium does the sample contain
The width of a computer monitor is 30 cm. If the perimeter is 144 cm, what is the area of the computer monitor?
Whatis the wheel and axle?
Ryker is given the graph of the function y= 1/2x^2 - 4 . He wants to find the zeros of the function but is unable to read them exactly from the graph. Find the