BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
What economic, political, and cultural factors contributed to the spirit of manifest destiny?
How many women have died in the us du to back alley abortions?
The glass breaking in the WTC is compared to an ice storm, which is a simile metaphor personification hyperbole
Formula for aerobic capacity
(2p^2+7p-39) divided by (2p-7) ?
Alvin's age is two times Elga's age. The sum of their ages is 78. What is Elga's age?
Which pair of elements would be expected to form an ionic bond?
which of the following descriptions applies to most protists? A. Unicellular Prokaryotes B. Multicellular Prokaryotes C. Unicellular Eukaryotes D. Multicellula
In pavlov's "salivating dogs" studies, the ucs was __________.
what is migration selectivity