scarlettc2008
scarlettc2008
03-03-2021
Mathematics
contestada
Help I’ll give brainliest
Respuesta :
Аноним
Аноним
03-03-2021
Answer:
13 books
Step-by-step explanation:
$24/3=8 cost for one book
$104/8=13
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
The benefits of long-term economic growth include all of the following EXCEPT a. an increase in the standard of living. b. an increase in employment. c. a boost
what are the words for lesson 10 in vocabulary power plus book f
What happens when chemical bonds break and new bonds form? A.) Physical change B.) A chemical reaction C.) Matter is surface area increases D.) Destroyed
Match the mountain range with its formation. 1. Appalachian 2. North American Cordillera 3. Aleutian 4. Andes A. Two continents colliding B. Terrane accretion C
elli has some money If she buys 2 comic books, she will have $7 left If she buys 3 comic books, she will need $8 more. How much does each book cost?
How do I solve 5x^2-5x-30=0 ?
In 1998, paleoanthropologist Rick Potts published an article in The Yearbook of Physical Anthropology, a peer-reviewed journal. The article was titled “Environm
Changes in the trilobite exoskeleton can be attributed to ____..
solve using addition method 3x-3y+2z=7 3x+y-3z=-5 7x-y-2z=0
why bacterial growth could be limited?