ajwhite0731
ajwhite0731
02-12-2020
Mathematics
contestada
can someone help me fast please
Respuesta :
Aconite
Aconite
02-12-2020
Answer:
2.5/10 = 0.25 cents per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 53+ )
Otras preguntas
Please answer this correctly
Karin wants to use the distributive property to mentally find the value of 19⋅42+19⋅58. Which expression can she use?
On June 1, Lulu's Performing Arts School purchased merchandise with a list price of $5,500 from Monty's Inc. with credit terms 2/10, n/30. On June 3, Lulu's ret
Points E, F and D are on circle C, and angle G measures 60° The measure of arc EF equals the measure of arc FD. Which statements about the arcs and angles are t
2K Words to know Words to know C Match each word with the phrase that best defines it. provisional temporary autocratic soviet a type of farming that provides j
2 Consider the sequence of keys (5,16,22,45,2,10,18,30,50,12,1). Draw the result of inserting entries with these keys (in the given order) into a. An initially
In the triangle below, what is the tangent of 60?
Find the surface area of this composite solid.
Owners of a radio station want to obtain information on the radio listening habits in their market area. The market area contains one city of population 150,000
Record the journal entry for Sales and for Cash Over and Short for each of the following separate situations. a. The cash register's record shows $420 of cash