lele55
lele55
01-10-2016
Mathematics
contestada
If 32 oz are $6 how much would 1oz cost
Respuesta :
Neuron
Neuron
01-10-2016
If you would like to know how much 1 oz costs, you can calculate this using the following steps:
32 oz ... $6
1 oz ... $x = ?
32 * x = 6 * 1
32 * x = 6
x = 6 / 32
x = $0.1875
The correct result would be $0.1875.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
Demonstrate two ways a college or a new employee may implement to solve challenges likely to be experienced due to transition between school university in work
How is the area of the base the same as the volume of the cylinder when the height is 1.please help
2.1.1 723+586Rounding off the numbers to the nearest 100
What is an example of militarism being used in a good way
WILL GIVE BRAINLIEST IF ANSWERED FAST!!!
Where do rats give birth
Factorise: (5x + 7y + 5 + 7xy)
write an assignment with the question explain why the methods used to teach learners in african indigenous can still be by teachers today History and philosophy
What is the reduced radical form of each expression?
23. A candidate who gets 36% marks in an examination fails by 24 marks but another candidate, who gets 43% marks, gets 18 more marks than the minimum pass marks