willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 18+ )
Otras preguntas
round 75.4614 to the nearest thousandth
Name one state that borders Canada
We elect a President for how many years?
How many justices are on the Supreme Court?
The price of play equipment for the school has just been reduced by 25%. The new , reduced price of the play equipment is 1500. What is the original price befor
Name one state that borders Mexico.
What is the supreme law of the land?
is the planet Uranus surface rocky or flat?
Which term represents a type of nuclear reaction? (1) condensation (2) vaporization (3) single replacement (4) natural transmutation
Name one war fought by the United States in the 1900s.