ayannasmith12
ayannasmith12
04-04-2020
Mathematics
contestada
261 candy bars cost $87.
Respuesta :
eukalim
eukalim
04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439
04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 99+ )
Otras preguntas
PLEASE HELP FOR 50 POINTS.Tim wants to study how air currents affect weather patterns around the Earth. During his study, he makes several assumptions based on
Someone plz hurry and answer the question fast!!!
Given that a > b > c > d > 0, which correctly compares the rational numbers?
About how many millions of tons of paper and paperboard were consumed worldwide in 1970? 1980? 1990? 2000?
What is the value,after 7 years,of a 2014 Ford Mustang that orginally cost 25,000.00 if it depreciates 8% a year
what is corresponding angle in a triangle and what is vertically opposite angle and alternet angle also I will mark it is as a brain list.... please help I will
The ordered pair (3, 8) is a solution to the inequality y< |x-2|+7. T or F
What are the points of discontinuity?
How many atoms are in 766.3 grams of Li?
Use the diagram to answer the questions. Is line m parallel to line n? Explain. Is line m perpendicular to line k? Explain.