monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
The valence of an element or radical is A. not related to the number of positive or negative charges on the ion. B. greater than the number of positive or negat
The indentation on the medial surface of each lung through which pulmonary and systemic blood vessels, bronchi, lymphatic vessels, and nerves enter and leave is
Select the occasions on which only Peter, James, and John were privileged to be with Christ: when Jesus raised Lazarus from death on the Mount of Transfigurati
Which statements are true about how Fang artists used the elements of art and principles of design in masks?
"Dinosaurs went extinct 65 million years ago." This statement is an example of _____.
which two countries were the main Allied Powers at the beginning of World War II-japan-france-norway-britain-the U. S. -italy
Write the smaller word for builders
What is the direction of the centripetal force when applied to an object?
4y-3.2x=6 Solve the equation for y
Which of these would most likely cause mutation